סיבה ומסובב

היום לפנות בוקר מאבטח ירה למוות בפלסטיני בכפר סילואן, שסופח לירושלים ב-67'. לדברי המאבטח, הוא חש מאוים וירה להגנה עצמית. יכול להיות שזה נכון, ויכול להיות שהירי באותם תנאים היה מוצדק לגמרי. אבל השאלה שצריך לשאול, היא מה עושה מאבטח באמצע שכונת סילואן? התשובה היא, שהוא מאבטח מתנחלים שהחליטו להתנחל באמצע כפר ערבי, ולדחוק את רגליהם של תושבי המקום הערביים, בהסכמה שבשתיקה לפחות של הממשלה. וכל אדם, כאשר דוחקים אותו לפניה, יגיב בצורה לא צפויה ולא פרופורציונלית.

כמו שאומרים לפעמים, עדיף להיות חכם מלהיות צודק. נכון שירושלים אוחדה לה יחדיו, נניח, וזכותו של כל ישראלי לגור בכל חלקיה. אבל זה לא יהיה חכם כל כך לעשות את זה. עדיף היה אם הממשלה היתה מוצאת איזה דרך להגביל את ההתיישבות היהודית בשכונות הערביות במזרח ירושלים, כדי למנוע בדיוק את סוג התקריות האלה, ועד שיתבהר מעמדן הסופי. אין לשכוח, שאף מדינה בעולם לא מכירה בריבונותנו באיזורים אלה, ולמען האמת, מוטב היה לה לישראל לו לא היתה ממהרת כל כך לספח לשטחה אוכלוסיה ערבית שמגיעה היום לכ-300,000 איש. אם האיזורים האלה יתמלאו ביהודים, יהיה הרבה יותר קשה לתקן את הטעות הזאת.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה politics, מתנחלים.‏ קישור ישיר לפוסט.

2 תגובות על סיבה ומסובב

 1. מאת ליבוביץ‏:

  מה שהרבה לא יודעים, שהבניינים שהתיישבו בהם הם בניינים שהיו בבעלות יהודית, וננטשו עקב פרעות כאלו ואחרות.

  בלי קשר, אם אתה משאיר איזור בלי אכיפת חוק ישראלית, אתה עלול לגמור עם עזה קטנה ליד ירושליים.

  • מאת צחי‏:

   אכיפת חוק זה דבר אחד, ועצם בגרון זה דבר אחר.
   לגבי בעלות יהודית, יש גם בתים בבעלות ערבית בתוך ישראל, שעם נטישת הערבים ב-48' עברו לידי האפוטרופוס הכללי לנכסי נפקדים. כמו שאנחנו לא רוצים שהם יחזרו לבתים שלהם בישראל, אין סיבה שנחזור לבתים שלנו מעבר לקו הירוק. מה שהיה היה, ועדיף להשאיר את העבר בהיסטוריה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WP-SpamFree by Pole Position Marketing