אני הצבעתי

לא אמירה של מה בכך, כאשר רק 63% טורחים להזיז את התחת העצל שלהם לכיוון הקלפיות. אני, מבחינתי, מתכוון לשאול כל מי שיתלונן בפני על המדינה המחורבנת שלנו, אם הוא הצביע. מי שלא הצביע, שלא יתלונן שיהדות התורה קיבלה 7 (7!) מנדטים, שש"ס קיבלה 13 מנדטים, ושהליכוד קיבל 11 מנדטים, וישראל ביתנו הפשיסטית קיבלה 12. יהדות התורה לא קיבלה פתאום מצביעים חדשים, אלה אותם חמישה מנדטים, שהלכו להצביע, בזמן שכל מני מפונקים הלכו לעשות מנגל והפקירו את הכנסת, והפקירו את ועדת הכספים לסחטנות של ליצמן. אותו דבר עם ש"ס ועם ישראל ביתנו. אמנם אינני תומך ליכוד, אבל כדי לקבל מערכת פוליטית יציבה, צריך מפלגות ליבה מתונות וגדולות בשני צדדי המפה, וכרגע יש את זה רק בשמאל.

במטה מפלגת העבודה אתמול היתה שמחה גדולה. אמנם טוב שלא שוברנו כמו הליכוד, והצלחנו לגייס את אותו מספר קולות שהפסדנו לקדימה, אבל לא ניצחנו. אין לנו את ראשות הממשלה, וזו המטרה. אני מקווה שבפעם הבאה נצליח יותר. אתמול התנדבתי לשבת במטה יום הבחירות באור יהודה כדי להתקשר לתומכים פוטנציאליים ולוודא שהם הולכים להצביע. היה לי רושם שרוב האנשים הלכו להצביע, ואולי זו אחת הסיבות שהצלחנו לשמור על כוחנו.

קדימה

קדימה זו תופעה מעניינת. יש שם אנשים עם דעות מדיניות סותרות באופן מהותי, כמה אנשים שאף אחד לא מכיר את דעותיהם המדיניות (או אפילו את שמם, לצורך העניין), ואני לא רואה איך הם יצליחו להסכים בינם לבין עצמם על דרכם המדינית. אני מהמר שבבחירות הבאות, עוד שנתיים, הם ירדו ל-15 מנדטים.

חבל, ציפי היתה יכולה להיות ראש ממשלה. יש לה את הלסת המרובעת הדרושה לכך. באמת, מה היא כבר הספיקה לעשות? שרת חוץ לכמה חודשים, שרת משפטים לכמה חודשים, שרת חקלאות, שרת קליטה, וכמה חודשים שרת בינוי ושיכון. בקיצור, לא תפקידים משמעותיים במיוחד (ואלה שכן, רק לתקופה קצרה). לפני כמה שבועות השוו בידיעות אחרונות את קלסתרה של לבני לקלסתרה של השחקנית שמשחקת בתפקיד נשיאת ארה"ב באיזו סדרת טלביזיה שרצה עכשיו. לשתיהן יש לסת רחבה ומרובעת, מהסוג שנותן איזו סמכותיות מוזרה. כניראה שגם זה מספיק.

ישראל ביתנו

לאומנות, גזענות, מלחמה בפשע, כל המרכיבים הדרושים להכנת מפלגה פשיסטית אנטי דמוקרטית. ו-12 מנדטים הצביעו עבורה! ליברמן, בהיותו תחת חקירה משטרתית בעצמו, ומורשע בתקיפה, לא יכול לקבל את תיק בטחון הפנים, ואין סיכוי שישראל תשלול אזרחות מתושבי המשולש על בסיס אתני. ומישהו מכיר את עשרת הגמדים שמאחוריו? גם מי שהצביע עבורו לא מכיר אותם. הנחמה היא שדי בטוח שבבחירות הבאות הם יפלו כמו שינוי.

שינוי

פורז התלונן בעיתון הבוקר על כך שהדיחו אותו משינוי ובגלל זה לא הם ולא חץ עברו את אחוז החסימה. סליחה, אבל למיטב זכרוני פורז הוא זה שפרש מהמירוץ כשראה שועידת המפלגה (או איך שהם קוראים לגוף הבוחר שלהם) מסרב להצביע כפי שהוא רוצה. אם הוא היה מקבל את הבחירה, ומקבל את המקום השלישי, שינוי היתה נכנסת, גם אם בפחות מנדטים.

הגימלאים

הגימלאים? הגימלאים???? אין לכם למי להצביע כבר? זאת מפלגה שלא צריכה לקבל יותר משני מנדטים. בניגוד לטענתם, הם כן מיוצגים במפלגות אחרות, ואם כל הדפוקים שלא מבינים את תפקידם בדמוקרטיה היו מצביעים לעבודה במקומם, אז אפילו גדעון בן ישראל, נציג הגמלאים בעבודה, היה מצליח להיכנס לכנסת. עם זאת, גם הם נהנו מאחוז ההצבעה הנמוך.

אז איזה קואליציה תהיה? קשה לומר, אבל אני יודע איזה קואליציה צריכה להיות: קדימה – עבודה – מרצ. הבעיה היא שזה נותן רק 52 מנדטים. אם נצרף את הגמלאים, שדעותיהם המדיניות לא ברורות, עדיין נישאר עם 59. אולי נצטרך לבלוע את ש"ס, או יהדות התורה. ברור שכל מי שמימין לקדימה לא בא בחשבון: פרץ לא ישב עם ליברמן מסיבות מוסריות, ולא עם הליכוד מסיבות אידאולוגיות, וכל השאר לא יסכימו לנסיגה/התנתקות/התכנסות/השתבללות של קדימה. לי נראה שנצטרך לסמוך על ש"ס והגמלאים בנושאים הכלכליים, ועל חד"ש ובל"ד בנושאים המדיניים. מאוד שביר.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, politics,‏ עם התגים .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WP-SpamFree by Pole Position Marketing