לעבור לטלפון חדש

אחד הדברים שיכולים להיות די מתישים כאשר מחליפים טלפון, במיוחד כאשר קונים טלפון בחנות פרטית ולא אצל הספק הסלולרי, הוא העברת אנשי הקשר. לא תמיד יש פורמט קבצים משותף בין המכשיר הישן והחדש, או דרך אחרת להעביר את פרטי אנשי הקשר. במקרה שלי, לשמחתי, גם הטלפון הקודם (להלן – ה-LG) וגם הטלפון החדש יודעים לעבוד עם קבצי CSV, וגם ה-Palm יודע, אז תיאורטית לא צריכה להיות בעיה.

מעשית, לעומת זאת, גם תוכנת הסינכרון של ה-LG וגם תוכנת הסינכרון של הפאלם עושות צרות די גדולות בייצוא שלהן. בשני המכשירים, אפשר להגדיר מספר טלפונים לכל איש קשר, ולכל טלפון להגדיר אחד מכמה סוגי מספרים (בית, עבודה, פקס, וכד'). הדרך היחידה לייצא את המידע הזה היא על ידי עמודות שירכיבו את כל האפשרויות לכל המספרים. למעשה, כל אחד מהם מתמודד עם הבעיה בדרך עקומה אחרת. ה-LG פשוט מתעלם מהסוג, ומייצא עמודה אחת לכל טלפון, ומשאיר לי את העבודה של להגדיר מחדש סוג לכל מספר, לאחר הייבוא אל הטלפון החדש. הפאלם, לעומת זאת, מתחיל בזה שהוא מייצא קובץ CSV ללא שורה של שמות עמודות, ולכן הייתי צריך להוסיף שורה כזאת ידנית, כדי שאפשר יהיה למפות את העמודות שלו לעמודות של הטלפון החדש. מעבר לזה, הוא עשה עוד מספר טעויות גסות בייצוא, כמו למשל לייצא לעמודה שאמורה להכיל טלפון בעבודה, את הטלפון שסימנתי להצגה ברשימת אנשי הקשר על המכשיר, שיכול להיות כל אחד מהמספרים (או בכלל כתובת דוא"ל). מכיוון שיכול להיות יותר מטלפון עבודה אחד, למשל, כל טלפון עבודה מעבר לראשון הוצג בעמודה של טלפון הבית, הדוא"ל, הפקס, וכן הלאה. אז גם פה הייתי צריך במקרים רבים להגדיר מחדש את סוג הטלפון.

אחת הבעיות בהן נתקלתי בהקשר זה, היא שלאחר שהגדרתי את כל הקבוצות של אנשי הקשר שייבאתי מה-LG, ייבאתי את אנשי הקשר מהפאלם, וכל הקבוצות נמחקו! זה היה ביאוס רציני. עוד בעיה שקשה להימנע ממנה היא כפילויות, של אנשים שהיו רשומים גם ב-LG וגם בפאלם. בקיצור, עבודה של בערך שעתיים של מיון וסידור מחדש אחרי הייבוא.

עוד בעיה במערכת הזאת (אנדרואיד 2.1), היא בעיית המספרים ההפוכים. בעוד שהתמיכה בעברית די טובה (אחרי שמתקינים גופנים עבריים על ידי גישה לשורש מערכת הקבצים, משהו שהחנות בה קניתי כבר עשתה), מספרים מוצגים בסדר ויזואלי במקום לוגי, ואז למשל השעה שמונה ארבעים וחמש יכולה להיות מוצגת בצורה 54:80, אם כתבת אותה באיזה טקסט. הבנתי שזה אמור להיות מתוקן בגרסה הבאה של המערכת, שכרגע כבר זמינה להורדה. בעיית עברית נוספת קיימת בתוכנת יומן הפגישות, בו העברית מוצגת בסדר אותיות הפוך כאשר מסתכלים על היומן של יום מסויים, אם כי כאשר נכנסים לפרטי פגישה העברית מוצגת טוב, למעט המספרים. בעיה דומה יש גם בכותרות הודעות המוצגות ביישום ג'ימייל המגיע עם הטלפון. יישום קצת מיותר, כי יש גם תוכנת דואר לשימוש כללי לגישה עם POP או IMAP, שניהם נתמכים על ידי ג'ימייל.

כדי לכתוב בעברית, צריך להוריד מקלדת מצד שלישי, כי המקלדת המקורית של סמסונג לא תומכת בעברית. השתמשתי ב-AnySoftKeyboard הפופולרית, עם תוסף השפה העברית, גם כן בעזרת הצוות הטכני של החנות בה קניתי את המכשיר. היא פחות משוכללת מהמקורית (לא תומכת בזיהוי כתב יד), אבל חוץ מזה עובדת די טוב. יש לה פיצ'ר של ניחוש המילה שהתחלת לכתוב, אבל בדר"כ הוא מצליח להגיע לניחוש הנכון בערך לפני שהקלדת את האות האחרונה, ואז זה כבר לא משנה כל כך אם תבחר את המילה או פשוט את האות האחרונה הנותרת.

תוכנת הסינכרון של הדגם הזה, Samsung Kies, איטית להחריד, ולא תמיד מצליחה להוריד מהמכשיר את כל המידע. אמנם יש לי מחשב די ישן, אבל לא צריך להגזים. פתיחת קובץ יומן פגישות ששמרתי למחשב מהטלפון לוקחת ארבע דקות על השעון! ואלו רק פגישות של חודשיים  (175 אירועים). התוכנה כתובה ב-WPF, מה שיכול להסביר איטיות של הממשק, אבל יש שם הרבה דברים שלא קשורים לממשק שפשוט לוקחים המון זמן. יהיה מעניין להסתכל על הקוד שלה ולראות על מה היא מבזבזת את הזמן שלה, ושלי.

כמו בטלפון הקודם, גם כאן ניסיתי להפוך את הטלפון לגאדג'ט סטאר-טרקי מקורי. בטלפון הקודם עשיתי את זה על ידי יצירת טפט וגרפיקה אחרת המבוססים על הגרפיקה של LCARS, אבל שיערתי שבטלפון עם מערכת הפעלה נפוצה כל כך מישהו בטח כבר עשה את זה. לא טעיתי בהרבה, אכן מישהו כבר הכין סקין בסגנון, אבל לא עבור מסך הבית של סמסונג. כל יצרן יכול להתקין תוכנה אחרת בתור ממשק משתמש ראשי, המופעל בלחיצה על כפתור הבית, וסמסונג שמה במכשירים שלה משהו שנקרא TouchWiz, שאינו תומך בסקינים באופן טבעי. אבל אפשר להחליף את זה בתוכנות מסך בית אחרות, ולאחת מהן, Sweeter Home, מישהו הכין סקין סטאר-טרקי. אבל Sweeter Home לא כל כך ידידותית לדעתי, וגם הסקין שמצאתי בעייתי, כי הוא בגווני אפור במקום בצבעים האופייניים ל-LCARS, והוא מניח את קיומם של וידג'טים, שלא בהכרח ניתן למצוא בחנות האפליקציות של אנדרואיד, שמוטמעים בו. אני חושב שאני אבנה סקין בעצמי עבור ה-TouchWiz, באופן דומה למה שעשיתי בטלפון הקודם.

עם זאת, התקנתי תוכנה בשם Tricorder, שכשמה כן היא – נותנת סריקה מלאה של הסביבה של המכשיר, כולל מד גרביטציה, מד שדה מגנטי, מד קרינה אלקטרו-מגנטית, מצפן מבוסס GPS, ומד עוצמת קול, הכל מתוך החיישנים המותקנים במכשיר. צריך להיות שרוט סטאר טרק כדי להבין.

בפוסט הבא: קצת על החידושים של אנדרואיד 2.2 בתחום העברית ולא רק.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, אנדרואיד, סלולרי.‏ קישור ישיר לפוסט.

2 תגובות על לעבור לטלפון חדש

  1. מאת תומר‏:

    אם אתה מוכן להפקיד בידי גוגל את המידע שלך, אני ממליץ מאד לוותר על סנכרון למחשב ולסנכרן נתונים ישירות לענן של גוגל. בצורה הזו לא רק שהמידע שלך מגובה לשרתים של גוגל, אלא שתוכל בקלות לצפות בהם מהמחשב השולחני שלך.

  2. מאת צחי‏:

    הבעיה היא שבגוגל יש לי הרבה מידע זבל, שאני לא רוצה שיגיע לי לטלפון – כל מני אנשים שהייתי איתם בקשר פעם אחת בג'ימייל, ופתאום מצאתי אותם בספר הכתובות של הטלפון, שלא לדבר על רשימות דיוור ועוד כל מני.

    האמת שחיפשתי קצת תוכנת סינכרון צד שלישי, אבל לא מצאתי משהו טוב. בהזדמנות אמשיך לחפש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WP-SpamFree by Pole Position Marketing