בחירות

מזמן לא כתבתי כאן, אולי קצת נטשתי, אולי התעצלתי, אבל זה לא שלא היה לי מה להגיד. כניראה מצאתי דרכים אחרות לפרוק את זה.

אז בינתיים היו בחירות, וכולנו ראינו מה היו תוצאות הבחירות, ואיזה ממשלה קיבלנו. התלבטתי לא מעט בעד מי להצביע. למעשה, אני חושב שהאדם המתאים ביותר כיום להיות ראש הממשלה, מבין מי שהציג את מועמדותו, הוא כניראה ציפי לבני. אבל היה לי קשה מאוד להצביע לחבורת אפסים כמו רוני בראון, שאול מופז, ועסקנים חסרי תוחלת אחרים שיש במפלגה הזאת. אז בסופו של דבר, לאחר שהבנתי שאין סיכוי שברק יהיה ראש ממשלה, הצבעתי לעבודה. למרות ברק, ולא בגללו. הצבעתי לעבודה בגלל אנשים כמו ברוורמן, שלי יחימוביץ, בוז'י הרצוג, ואנשים טובים אחרים שיש במפלגה הזאת, שאני מאמין שיכולים לתרום יותר מחבורת קדימה.
גם בקדימה יש כמה אנשים טובים, אבל לצערי יש יותר מדי חדלי אישים המאפילים עליהם.

וכך נקלענו למצב המוזר שבו המפלגה הגדולה ביותר היא קדימה, אבל גוש הימין הוא הגוש הגדול ביותר. זה כבר קרה בעבר, בפעם הקודמת בה נתניהו נבחר – הליכוד היה השני בגודלו, אחרי העבודה, אך הוא הרכיב את הממשלה. מטעמים אנוכיים, הייתי מעדיף שביבי יקים ממשלה של קדימה, ליכוד וישראל ביתנו (שאני לא נלהב ממנה במיוחד, אמנם), שמדיניותה היתה קרובה יותר לדעותי. אבל הוא העדיף את "השותפות הטבעיות", ואולי עדיף כך. ממשלות אחדות היו לעתים קרובות ממשלות שיתוק, עם חיכוכים פנימיים אינסופיים. ממשלת רבין, שהורכבה מהעבודה, מרצ וש"ס, היתה אחת הממשלות היציבות שהיו, ואני מרשה לעצמי להמר שהיא היתה מסיימת את הקדנציה לולא נרצח ראש הממשלה. (קל לעשות הימורים כאלה כאשר אין מי שיראה שהפסדת )

אבל במקום ממשלה עם אידאולוגיה הומוגנית יחסית, שתואמת את הכרזותיו של ביבי על הצורך בצמצום המגזר הציבורי, קיבלנו את הממשלה הגדולה ביותר בתולדות ישראל, עם שרים בלי תיק ושרים לענייני שום דבר, כאשר כמעט מחצית מחברי הקואליציה הם שרים והממשלה מורכבת משש מפלגות שונות.

אחת המפלגות האלה היא מפלגת העבודה. רק ברק יודע כיצד הצטרפה מפלגה הטוענת שהיא מפלגה סוציאל-דמוקרטית לממשלה של ישראל ביתנו, הליכוד והבית היהודי. לדעתי ביום ההולדת הבא של ברק אני אשלח לו במתנה שפכטל, כדי שיוכל לגרד את הישבן שלו מכסא שר הביטחון. אני לא רואה דרך אחרת בה יוכל להיפרד ממנו. אני מקווה שבבחירות הקרובות לראשות המפלגה, המחוייבות על ידי חוקת המפלגה כאשר המפלגה מפסידה בבחירות, יבחר יו"ר חדש שיוציא את המפלגה מהממשלה, אחרת בבחירות הבאות הם יקבלו חמישה מנדטים.

מה שמביא אותי לתוחלת החיים של הממשלה הזאת. ממשלה כל כך גדולה, כל כך רעה, לא יכולה להשלים קדנציה. אני מהמר על שנה וחצי עד שהממשלה מתפרקת.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, politics, בחירות.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WP-SpamFree by Pole Position Marketing