שלום בימי חיינו?

שר החוץ החדש, אביגדור ליברמן,

רגע. העולם השתגע? אביגדור ליברמן שר חוץ? עוד מעט הוא יהיה גם ראש ממשלה כניראה שהעולם השתגע.

ובכן, נחזור לנושא. אז ליברמן זה הצהיר שאם סוריה רוצה שלום, הוא יתן "שלום תמורת שלום". המשמעות המעשית של זה היא שלא יהיה שלום עם סוריה בזמן כהונתו. ועכשיו נשאלת השאלה, האם אסד הצעיר ימתין בסבלנות עד הממשלה הבאה (שנה וחצי, כבר אמרתי) או שהוא ינסה לשכנע אותנו בנחיצות השלום עם איזו פעולה צבאית, כפי שסאדאת שיכנע אותנו אחרי שגולדה סרבה לאיתותיו?

כאשר ביבי מסרב להוציא את הביטוי "שתי מדינות לשני עמים" מבין שפתותיו, הוא במודע או שלא במודע, מקרב את האפשרות השניה – "מדינה אחת לשני עמים". נראה לי שרוב העם מבין שאלה שתי הברירות העומדות בפנינו, ורק הוזי הימין, המאמינים שאפשר להעלים מפה את הפלסטינים איכשהו, חושבים שניתן להחזיק בחבל בשני קצותיו – גם להמשיך להחזיק בשטחים וגם לקיים מדינה יהודית לאורך זמן. הם, ומרבית חברי הכנסת, כך נראה. לדעתי רוב מצביעי הליכוד, ואפילו רוב תושבי ההתנחלויות הליכודניקים, יחתמו על מדינה פלסטינית עם הסדרי הביטחון המתאימים.

אני מוכן אפילו שתוקם מדינה פלסטינית שיירו ממנה קסאמים על פתח תקוה כל היום, כי עם זה לפחות יש לגיטימציה להתמודד. עם אזרחים סוג ב' במדינה דו לאומית אי אפשר להתמודד, ובמוקדם או במאוחר הם יקבלו זכות הצבעה לכנסת. וכך "הציונים הגדולים" בימין, שרוצים ליישב את כל ארץ ישראל ההיסטורית, הם אלה שיביאו כליה על המפעל הציוני.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, politics, מתנחלים.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WP-SpamFree by Pole Position Marketing