ברק ניצח

עכשיו שהתפנה לי קצת זמן, אני אכתוב על כמה דברים שקרו בזמן האחרון.

כחבר מפלגת העבודה בעשר השנים האחרונות בערך, הגעתי לבחור בפריימריז האחרונים לראשות המפלגה. התפלאתי אומנם שלא קיבלתי הודעה לבוחר, אבל הגעתי בכל זאת, תוך שאני חושד שמשהו התפקשש ברישום. כפי שחששתי, אכן לא חודשה החברות שלי באופן אוטומטי, אולי בגלל החלפת כרטיס אשראי, ולא יכולתי לבחור. חזרתי הביתה, וראיתי כיצד אהוד ברק שב ונבחר לראשות המפלגה, כאילו לא נבעט ממנה בקשתית אדירה רק לפני כמה שנים, והלך "לעשות לביתו" (כלומר לעשות בוכטות של כסף).

הבעיה שלי עם האיש הזה, היא שהוא כלל לא מייצג את מפלגת העבודה, לפחות מבחינה כלכלית. מפלגת העבודה, המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הישראלית, כפי שהיא רוצה להיות, לא יכולה להיות מיוצגת על ידי מי שרואה עין בעין עם נתניהו את השיטה הכלכלית הרצויה. איננו יכולים לטעון שאנו מפלגה סוציאל דמוקראטית כאשר בראש המפלגה עומד ברק.

מעבר לזה, כולנו ראינו את דרך התנהלותו בקדנציה הקודמת. אם היה נשאר בפוליטיקה, אפילו לא בכנסת אלא באיזו פעילות ציבורית אחרת, היה אפשר ללמוד על שינוי שאולי התרחש בו. אולי הוא למד לעבוד עם אנשים, אולי עכשיו הוא טוב יותר. אבל כאשר הדבר שמעניין אותו יותר מכל הוא לעשות מליונים, קשה לי לראות בו אדם ערכי הראוי לעמוד בראש המפלגה והמדינה.

לכן בינתיים אני לא מחדש את החברות, עד שאראה אם יש בכלל בשביל מה, או שהלכו עוד ארבע שנים קאקען.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, politics,‏ עם התגים .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WP-SpamFree by Pole Position Marketing