מחבל יהודי

כמה הערות על אירועי אמש:

מחבל יהודי: בניגוד למקרה ברוך גולדשטיין, הפעם הבינו אמצעי התקשורת והפוליטיקאים מהר מאוד שגם יהודי יכול להיות מחבל. למיטב זכרוני, לקח הרבה זמן עד שקראו לטבח במערת המכפלה "פיגוע טרור", ואפילו היום אני כמעט לא שומע את הביטוי הזה בהקשר לאותו טבח. שרון, בהצהרה כתובה (ככל שהבנתי הוא לא דיבר בעצמו) קרא לעדן נתן-זאדה "טרוריסט" ולא מחבל. טכנית מדובר באותו דבר, אבל אולי התואר "מחבל" עדיין שמור לערבים.

קבורה: ברור מדוע צה"ל ושר הביטחון סירבו לקבור אותו בקבורה צבאית. האיש הפר כל ערך נורמטיבי, אפילו יחסית לצה"ל. אבל מדוע גם ראש עיריית ראשל"צ סירב לקבור אותו בתחומי העיר, בתירוץ שהוא לא רשום כתושב העיר? האם אין אף רוצח הקבור בבתי הקברות של ראשל"צ? ואם הוא היה מת תוך כדי הצלת תינוק מבית בוער, גם אז היה ראש העיר מסרב?

לינץ': ממש לא ברור לי כיצד התאפשר לאספסוף השפרעמי לכלות את זעמו במחבל. קשה לי להאמין שהם היו ממשיכים להסתער כאשר כמה כדורי אקדח שורקים מעל ראשיהם, או בין רגליהם.

ובהקשר זה, אני די בטוח שאם אירוע הפוך היה קורה בישובים יהודיים מסויימים, בתוך הקו הירוק, היינו רואים אספסוף דומה דורש את דמו של הרוצח.

ידיעות מעריב: שוב הוכיחו שני הצהובונים הגדולים, ידיעות ומעריב, שהם תאומים זה של זה. לא בפעם הראשונה, הם הצליחו לנחש זה את הכותרת של השני, ולצאת בכותרת זהה במהדורות הבוקר (מחבל יהודי, למי שפיספס).

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, politics,‏ עם התגים , .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WP-SpamFree by Pole Position Marketing