Logitech MX 400 Performance Laser mouse

Logitech MX-400 mouse
בפעם הקודמת שניסיתי להחליף את העכבר, זה לא הצליח כל כך. העכבר ההוא עדיין נמצא בארון, למקרה חירום. אבל אחרי 9 שנים בערך, הלוג'יטק MouseMan העתיק שלי התחיל לגמגם, קליק כבר לא קליק, והגיע הזמן לקנות עכבר חדש. כמובן שחיפשתי לוג'יטק חדש. אחרי בערך 15 שנים של עכברי לוג'יטק, לא מחליפים עכבר מנצח. אז נכנסתי לאתר שלהם, ובסוף החלטתי שה-MX 400 הוא המתאים ביותר לצרכי. חיפוש בזאפ העלה את פנדה כאופציה הסבירה ביותר (פעם ראשונה שאני קונה שם), ולאחר מספר ימים העכבר הגיע.

מדובר בעכבר חוטי – במחשב נייח אני לא רואה סיבה לגמור סוללות. לאחר שנים של עכברים כדוריים, חוץ מהאפיזודה ההיא עם העכבר של מיקרוסופט, סוף סוף יש לי עכבר אופטי, ובניגוד לרוב העכברים האופטיים, עכבר זה מונחה בלייזר, טכנולוגיה שלמיטב ידיעתי פותחה על ידי לוג'יטק (ולא על ידי מיקרוסופט, כפי שטענה נציגתם בגיליון אוקטובר-נובמבר של PCPLUS). התוצאה, אם אתם רוצים לדעת, מדוייקת מאוד. אם כי לא ניסיתי על זכוכית ומשטחים מוזרים כאלה, אלא משטח עכבר סטנדרטי, בו אני משתמש בעיקר בגלל כרית הריפוד ליד שמצורפת אליו.

העיצוב של העכבר מאוד אלגנטי, וזה אולי השינוי הבולט ביותר מהעכבר הקודם שלי, שהיה מעוצב בבז' משעמם וצרוב שמש. ה-MX 400 מעוצב באפור כהה לאורך גבו, עם פס כסוף לאורך קצה הגב מקדימה לאחור, ומשני הצדדים שחור מט במרקם קטיפתי. הוא נוח מאוד לאחיזה, גם לבעלי ידיים גדולות (וימניים), ומעוצב כך שהיד מתלבשת עליו בטבעיות.

מלבד שני כפתורים וגלגל לחיץ, הגלגל יכול גם לנטות הצידה כדי לגלול לצדדים. בנוסף, שני כפתורים מעל הבוהן מאפשרים תכונות נוספות. כל הכפתורים, כולל נטיית הגלגל לצדדים, ולמעט שני הראשיים, ברי תכנות למגוון רחב של אפשרויות. למעשה, הייתי צריך לבטל את התכנות של לחיצה על הגלגל, כדי לקבל בחזרה את הפונקציונליות שלו בפיירפוקס – פתיחת קישורים בטאבים או סגירת טאבים בלחיצה. התכנות המקורי שלו יצר מן צורה של גלילה שיכולה להיות נוחה לחלק מן האנשים – לאחר הלחיצה, הנעה של העכבר למעלה או למטה מניעה בצורה ישירה את המסמך למעלה או למטה, כאילו המסמך היה מחובר לעכבר. הדבר דומה להזזת נייר על שולחן, אלא שהמסמך זז על המסך ככל שמזיזים את העכבר. יש להבדיל בין שיטה זאת לשיטה שיש בדפדפנים הנפוצים ובתוכנות אחרות, של יצירת נקודה שככל שמתרחקים ממנה המסמך נגלל מהר יותר. כאן, כאשר מזיזים את העכבר, המסמך פשוט נע איתו. קצת מבלבל בהתחלה, ובכל מקרה, משבית דברים אחרים כאמור, אז ויתרתי על זה.

את שני הכפתורים הצדדיים תיכנתתי ל-page up ו-page down, אבל אני בספק אם אשתמש בהם הרבה. אני כבר רגיל לשלוח את האצבע לגלגל בשביל זה.

עד כאן הדברים הטובים. החלק הקצת מעצבן בעכבר הזה הוא שהלחיצה על הגלגל מעט קשה, ובכל מקרה קשה יותר מן העכבר הקודם או מעכבר המיקרוסופט IntelliMouse הפשוט הנפוץ. כתוצאה מכך, קורה לפעמים שבמקום לחיצה, הגלגל נוטה הצידה, ומקבלים איזו גלילה צדדית, תלוי בתוכנה הפעילה. צריך להתרגל לזה. אני מקבל את הרושם שבתוכנות שלא תומכות בגלילה הצידה בצורה ישירה, העכבר שולח להן הדמיה של לחיצה על מקשי החיצים הימני והשמאלי, בהתאם לכיוון הנטיה.

בסך הכל עכבר טוב, ורק עניין הגלגל הקשה קצת מעיב על המושלמות שלו.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, logitech, MS, מחשבים.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WP-SpamFree by Pole Position Marketing