המשך כהונת אולמרט בלתי מוסרית

119 חיילים נהרגו במלחמת לבנון השניה, ועוד כשלושים אזרחים. במלחמות נהרגים חיילים, זו עובדת חיים וטבעה של המלחמה. גם אזרחים עלולים להיקלע אל טווח האש, למרות שתפקידו של הצבא למנוע זאת. אך אם המלחמה הכרחית, ואם תמורתה גדולה מהפסדה, אפשר לקבל זאת. אם היינו גורמים לחיזבאללה נזק קשה באבידות בנפש, בציוד, בתשתיות, בכוח פוליטי, זה היה יכול להיות שווה את זה.

אבל זה לא המצב. 113 חיילים נהרגו, במלחמה שהתארכה יותר מדי, ואשר את ההישגים שהשגנו בסופה ניתן היה להשיג תוך שבוע של לחימה "לפי הספר", ובפחות אבידות. ראש הממשלה אולמרט אחראי למותם של חיילים שלא היו צריכים למות. במצב זה, אין לו את התוקף המוסרי להמשיך לשבת במשרד ראש הממשלה.

חלוץ כבר הסיק את המסקנות, ונראה שגם פרץ לא מתכוון להישאר במשרד הביטחון עוד הרבה זמן (ובכלל, מכיוון שכרגע הוא יכול לגרום רק לנזק למפלגה, עליו לפנות את מקומו גם בראשות מפלגת העבודה). נותר רק לאולמרט להבין את המצב.

אז מי יבוא במקומו? אינני יודע. אני מתקשה לראות מישהו שאני מעריך, ויכול לבטוח בו כראש ממשלה ( אם כי היום עבר לי בראש סילבן שלום לרגע). אולי ברוורמן, ככל שהאפשרות הזאת נראית בלתי סבירה. אולי לבני, שאני לא בטוח שיש לה את הביציות להתקיף את איראן לפני שהם יתקפו אותנו. הרצים לראשות מפלגת העבודה כרגע הם ברובם או חסרי ניסיון פוליטי או ברק, שעדיף לא להרחיב עליו את הדיבור. בכל מקרה, אולמרט צריך ללכת.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, politics,‏ עם התגים , .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing