מה משותף לישראל, סין וערב הסעודית?

בינתיים לא הרבה, אבל בקרוב שלושת המדינות האלה יהיו חברות במועדון המדינות המצנזרות את האינטרנט. כך, אם ההצעה החדשה של ש"ס תתקבל. ש"ס, באמצעות ח"כ אמנון כהן ושר התקשורת אריאל אטיאס, רוצים לדרוש מספקיות האינטרנט לחסום גישה לאתרים הכוללים "מין, אלימות והימורים", אלא אם הגולש יבקש במפורש גישה לאתרים כאלו, ויזדהה על ידי טביעת אצבע במתקן שיחובר למחשב שלו.

כל מי שיש לו מושג באינטרנט יגיד לכם שיש מליוני אתרים העוסקים בתחומים האלה, והרבה מאוד אתרים שמתייחסים לתחומים האלה, גם אם אינם אתרים פורנוגרפיים בעצמם. מי ישב לקטלג את כל האתרים האלה? מי יחליט מי יסונן ומי לא? האם שר התקשורת רוצה שספקיות האינטרנט יושיבו מאות אנשים שיעסקו במיון אתרים, כפי שעושות ממשלות במדינות שהזכרתי בכותרת, ובכמה מדינות אחרות? במילים אחרות, אני לא מעלה בדעתי שההצעה תעבור, לא בכנסת ולא בבג"ץ (שכבר פסל בעבר חוק שאסר על ערוצי פורנו בטלביזיה). גל מור כתב עוד על ההשלכות של ההצעה, ולא אחזור על דבריו.

בעיתוי מושלם, מדווחת היום סוכנות הידיעות AP (כאן מתוך אתר CNN) על מחקר חדש, המוצא כי 25 מדינות חוסמות גישה לאינטרנט ברמות אלו ואחרות. המחקר מדגיש כי ישראל, רוסיה והרשות הפלסטינית אינן מצנזרות את האינטרנט, למרות הסכסוכים באיזורם. אולי לא לעוד הרבה זמן?

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, politics, מחשבים,‏ עם התגים , .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing