שוב פריימריז

בעוד מספר ימים שוב יהיו פריימריז לראשות העבודה. המועמדים לא מלהיבים במיוחד – עמי איילון, אופיר פינס, אהוד ברק, דני יתום, ולסיום – עמיר פרץ. המועמדים המובילים, לפי הסקרים כרגע, הם ברק ואיילון. אז במי לבחור? בפעם הקודמת פירטתי כאן את דעתי על כל אחד מהמועמדים. אז בואו נראה שוב.

עמי איילון

בחור בסדר, אבל נראה לי מוגזם אחרי שנה בכנסת לרצות לעמוד בראש המפלגה, ובמשתמע מועמדה לראשות הממשלה. הוא צריך להתבשל עוד קדנציה אחת לפחות. דווקא בעד פרופ' אבישי ברוורמן, שתומך בו, הייתי שוקל ברצינות להצביע.

אופיר פינס

חשבתי שהוא גם בחור טוב, עד שהתברר לי שהוא הצביע בעד צנזורה באינטרנט.

אהוד ברק

דעתי עליו לא השתנתה מאז הפריימריז הקודמים. האיש אינו מסוגל להיות פוליטיקאי, ועצם העובדה שכאשר הפסיד הלך לעשות מיליונים במקום לשבת בכנסת ולשרת את העם, או אפילו לעשות שירות אחר למען המדינה, כמו שעמרם מצנע הלך להיות ראש הוועדה הקרואה בירוחם, עובדה זו מורידה את ערכו מאוד בעיני.

דני יתום

לא ברור לי למה הוא טורח בכלל. כמעט לא רואים אותו.

אז נשארנו עם עמיר פרץ. גיבור דוח וינוגרד. האיש שהופך את כשלון ניהול המלחמה בלבנון ל"שנת ההתפכחות" בה "גילינו" שהימ"חים ריקים וצה"ל לא מתאמן. תסלח לי, אבל לא נראה לי שצריך מלחמה אחת ויותר מ-130 הרוגים כדי לגלות דברים כאלה. אז הוא טוען שאחרי הפריימריז הוא ידרוש את תיק האוצר. לדעתי, אולמרט יגיד לו ללכת לחפש, ואז הוא ישאר בביטחון.

אז אין לי מושג. נראה לי שהרע במיעוטו, ככל שזה נראה מוזר, הוא פרץ. בכל מקרה, צריך להיות ברור (הממ… כמו בפעם הקודמת) שאנחנו בוחרים פה מקסימום ראש אופוזיציה. אף אחד מהמועמדים לא יכול לנצח בבחירות כלליות, לדעתי. אז אולי פרץ יפסיד, ישאר ח"כ לכמה שנים, ואז ינסה שוב. ואם זה יקרה, אני מקווה שלא יבקש משרדים שאין לו מושג בהם.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, politics,‏ עם התגים .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing