מיקרוסופט חושפת את הקוד של דוט נט

זה כבר חדשות ישנות, אבל בתחילת אוקטובר הכריזה מיקרוסופט, שהיא תחשוף חלקים ניכרים מקוד המקור של .NET Framework (וכניראה למעשה רוב המערכת הזאת) תחת רשיון MS Reference License, שאינו רשיון קוד פתוח (וכאן אני ראיתי זאת לראשונה). אני גיליתי את זה במקרה לפני כמה ימים, ודי נדהמתי. אמנם מיקרוסופט כבר שיחררה בעבר את הקוד של כמה תוכנות זניחות, כמו Wix ליצירת קבצי התקנה, אבל סביבת הפיתוח של .NET זה משהו בסדר גודל אחר. הפעם כאמור היא לא משחררת את הקוד, רק מאפשרת למפתחים לראות אותו ולהיכנס לתוכו בזמן ניפוי הבאגים, אבל זה עדיין צעד גדול קדימה. גם סאן עשתה את זה בעבר עם ג'אווה, והצעד הבא שלה היה לשחרר את ג'אווה תחת ה-GPL. יהיה מעניין אם גם מיקרוסופט תעשה זאת, מכיוון שבסופו של דבר הם לא מרוויחים מה-framework, אלא ממכירת רשיונות לסביבת הפיתוח Visual Studio.

כל זה יהיה זמין רק בגרסה הבאה של Visual Studio, גרסת 2008, שאמורה להיות משוחררת לפני תחילת 2008. זאת מכיוון שכל העסק יהיה משולב בתוך סביבת הפיתוח (כפי שצפייה בקוד המקור של ג'אווה משולבת בתוך רוב סביבות הפיתוח לשפה זו), והם יוסיפו את השילוב הזה בגרסה זו. זה גם אומר שזה כניראה יהיה רלוונטי רק לגרסה 3.5 של דוט נט.

כמובן שגם לפרוייקט מונו, המפתח גרסה פתוחת קוד של דוט נט, יש מה לומר בעניין.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, מחשבים,‏ עם התגים , .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing