עוף ליין

היום, פחות או יותר, הסתיימה התקופה הארוכה ביותר בה לא הייתי מחובר לאינטרנט, בערך עשרה ימים (לא כולל בעבודה, בכל אופן). אפילו במילואים אני מתחבר מהסלולרי, אם אני לא באמצע שטחי האימונים של צאלים. ביום שני שעבר בשעות הערב, המחשב שלי נכנס להתקפת איתחולים ספונטניים, מהסוג בו כבר נתקלתי בעבר. אני לא יודע מה הסיבה לזה בדיוק, אבל חשבתי שאולי זה החום. אז כיביתי לכמה שעות, וזה לא עזר. הוא לא הספיק לסיים את שלב ה-BIOS ואיתחל שוב. גם לאחר לילה מכובה (מה שלא קורה בדרך כלל) הוא היה במצב גסיסה. פתחתי, שאבתי אבק, החזרתי, לא עזר. ביום רביעי חיפשתי חנות מחשבים בסביבה. לפני כמה חודשים עברתי דירה, ואני עוד לא מכיר את בעלי המלאכה בסביבה.

אגב, רק שתדעו, דפי זהב זה פיקציה. כל החנויות שרשומות שם, זה לא באמת. מתוך חמש חנויות שבדקתי באיזור מגורי, ארבע לא היו קיימות בכלל. נראה לי שאנשים מוסרים לדפי זהב את הכתובת שלהם בבית כדי להתחמק ממס הכנסה או משהו.

בכל אופן, בסוף מצאתי איזו חנות די מעפנה. ביום חמישי לא היה לי טרמפ, אז רק ביום שישי שעבר הכנסתי אותה לתיקון. הוא הציע לי איזו הצעה במחיר קצת מוגזם לדעתי, כאלף ש"ח, בערך מחירו של מחשב חדש ברמת תחתית של חבית דגים. אז אמרתי לו שיחכה, ובכל יום ראשון, עד ארבע בצהריים, ניסיתי להשיג את Ivory בטלפון כי ראיתי אצלם לוח אם שיתאים לחומרה העתיקה שלי. בסוף הוא לא היה במלאי, או בכלל. הנציג אמר שיחפש משהו דומה ויחזור אלי. כניראה שהוא לא מצא, כי עד היום הוא לא חזר. בסופו של דבר התקשרתי בחזרה לחנות, ואז הוא הציע לי ב-900 ש"ח רק להחליף לוח אם וספק, שלדעתו נשרפו, ומארז חדש שביקשתי, כי המארז הקיים היה כבר די שחוק. ביום שני הוא סיים את העבודה, עם לוח אם של HPC. גם אני לא מכיר אותם, וגם הוא.

אז סוף סוף אחרי שבוע היה לי שוב מחשב. כבר בחנות שמנו לב שהדיסק השני שלי, עם ה-My Documents והרבה קבצים, חלקם בני כמעט עשר שנים, לא מזוהה. ב-Disk Management רואים אותו, אבל בתור Unknown, Not Initialized. ניסינו לעשות Initialize ללא תגובה. הוא העלה את התיאוריה שגם הדיסק נדפק, אני מקווה שזאת רק בעיית קונפיגורציה. מדובר במה שקוראים ב-windows דיסק דינמי, ועקרונית צריך לעשות לו Import foreign disk, אבל כאשר הוא במצב שהוא נמצא, האפשרות הזאת לא זמינה. אם מישהו מכיר פתרון, אשמח לשמוע.

העסק הזה עם הדיסק די ביאס אותי, אז ניסיתי לשחק עם הג'מפרים של master/slave של הדיסק, אך ללא הועיל. זה ממש מדכא להדליק מחשב כשאתה יודע שחצי ממנו נעלם, לפחות אותי זה מדכא. אז לקח לי יום או יומיים לנסות לראות אם אפשר לעשות איתו משהו מועיל, כולל הדלקה אחת שלא הצליחה להסתיים, כולל ערב אחד (אתמול) של סיפורי נרניה החדש. היום התחלתי לחפש מה עושים עם הדיסק הסורר, אחרי שהתקנתי מחדש את הפיירוול שהטכנאי באדיבותו הסיר, כי הוא לא מצא חן בעיניו או משהו. אז נראה מה יהיה.

בא לי לקנות דיסק ולוח אם נורמלי, ולהתקין מחדש הכל. מחשב חדש בכל מקרה לא יעזור לי, הפנטיום 4 עם 2.66 ג"ה הזה הוא די והותר בשבילי בשלב זה.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה general, מחשבים,‏ עם התגים .‏ קישור ישיר לפוסט.

5 תגובות על עוף ליין

  1. מאת Tomer Cohen‏:

    אני לא מבין למה בכלל שיחקת עם ה־Dynamic Disk של ווינדוס. הוא איטי, בעייתי, ולא ניתן להשוות אותו בשום צורה למערכת RAID אמיתית.

  2. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:

    לא העליתי בדעתי בכלל להשוות אותו ל-RAID. למעשה, אני לא בטוח למה הפכתי אותו לדינמי מלכתחילה. ואגב, למה איטי? את זה עוד לא שמעתי.

  3. פינגבק: שחזור מידע מדיסק דינמי « הבלוג שלי

  4. פינגבק: הבלוג השני שלי « הבלוג שלי

  5. פינגבק: microsoft + opensource = ? « הבלוג שלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WP-SpamFree by Pole Position Marketing